Historie čokolády Orion

1896
Značka ORION poprvé zazářila.

Manželé Maršnerovi prostě čokoládu milovali tak, že se ji rozhodli vyrábět. Sladkému potěšení zasvětili celý svůj život a jejich nadšení pro cukrářské řemeslo se rychle rozneslo po celé republice.

1914
Rok velkých světových změn byl důležitý i pro Maršnerovu výrobnu čokolády.

V tomto roce byla oficiálně zaregistrovaná značka ORION a krátce po svém zrození se nechtěně stala svědkem první světové války.

1921
Aniž bychom to tušili, stal se ORION průkopníkem české reklamy.

Do továrny byl přijat mladý nadějný výtvarník Zdeněk Rykr, aby se postaral o vizuální podobu všech čokolád i výrobního závodu. Jím namalovaná hvězda ORION na nás svítí ve stejné podobě už téměř sto let.

1976
V době, kdy arašídy byly nedostatkovým zbožím, jsme je přidali do mléčné čokolády a byla na světě BARILA.

Máme radost, že ji zákazníci milují stále stejně jako v době jejího vzniku.

1993
ORION představil svou první moderní reklamu.

Vzpomínáte si ještě na kouzelný animovaný příběh z Čokoládového městečka? Swingová píseň v podání Ondřeje Havelky nás vtahuje do pohádkového světa, který svou atmosférou připomíná „staré zlaté časy“ a odhaluje nám tradici umění výroby čokolády, na kterou jsme právem hrdí. Původní hudbu používáme v různých obměnách ve svých reklamách dodnes, stejně jako slogan „Orion. Naše čokoládová hvězda“. Doufáme, že čokolády ORION jsou stejně hvězdné i pro vás.

2009
Plněná čokoláda? Až do roku 2009 věc nevídaná!

My jsme si řekli, že krémová náplň obalená ve vynikající čokoládě by mohla být dobrá. A překvapilo nás, jak rychle jste si naše plněnky oblíbili i vy.

2011
Čokoláda je skvělým dárkem pro každou příležitost. Jenže někdy je malá tabulka málo a bonboniéra zase moc.

Proto jsme v roce 2011 představili novou řadu velkých čokolád ORION. Jestli si lámete hlavu, jakou pozornost s sebou přinést na návštěvu k tchýni, sáhněte právě po téhle čokoládě ORION. Uvidíte, jak rychle ledy roztají…