Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Orion pro nás

JAK KAKAO ZÍSKÁVÁME

Cesta našeho kakaa začíná u farmářů, kteří ho pro nás s láskou pěstují.

Čelí však řadě výzev, se kterými jim již několik let v rámci programu Nestlé Cocoa Plan (a nově také Nestlé Income Accelerator Program) pomáháme. Našim farmářům zajišťujeme takový příjem, který je bezpečně uživí, a prostřednictvím finančních pobídek je motivujeme k posílání dětí do škol i udržitelnému zemědělství.

DÍKY 100% UDRŽITELNĚ ZÍSKÁVANÉMU KAKAU TAK AKTIVNĚ SNIŽUJEME UHLÍKOVOU STOPU NAŠICH PRODUKTŮ.

S KÝM SPOLUPRACUJEME

Naše kakao je zároveň certifikováno neziskovou organizací Rainforest Alliance, která stvrzuje, že farmy,odkud kakao pochází, splňují komplexní standardy udržitelného pěstování.

Ty zahrnují třeba využívání udržitelných zemědělských technik, aktivní ochranu lesů a biodivrzity, vyplácení adekvátní mzdy farmářům a úplný zákaz dětské práce, podporu genderové rovnosti nebo všestranný rozvoj místních komunit.

JAK VYRÁBÍME TU NEJLEPŠÍ ČOKOLÁDU

Takto 100% udržitelně získávané kakao se v podobě kakaové hmoty, kakaového másla nebo kakaového prášku dopraví do našeho závodu Zora v Olomouci.

Každá kakaová zásilka má jasně označený původ, tudíž jsme si vždy jistí, že využíváme kakao certifikované.

Dle konkrétního typu čokolády se kakao zpracuje s ostatními surovinami. Právě díky jejich vyváženému poměru a tradičnímu výrobnímu procesu vzniká čokoláda Orion, kterou máme pro její intenzivní chuť kakaa tak rádi.


item item item item

Naše
produkty

Jak v našich výrobcích
přistupujeme k udržitelnosti?

Preferujeme lokální suroviny

Záleží nám na kvalitě našich produktů, proto si dodavatele surovin vždy pečlivě vybíráme. ORION jako tradiční lokální značka věří, že pro dosažení ideální chuti jsou zapotřebí především kvalitní ingredience, pro které často nemusíme chodit daleko.

Při výrobě našich čokoládových dobrot
proto preferujeme cukr a mléko
z Čech a Slovenska.

Rádi podporujeme místní
zemědělskou produkci.


item item item item

Naši lidé

Jak podporujeme naše lidi?

Vytváříme pracovní místa

Náš závod Zora v Olomouci, kde čokoládové cukrovinky značky ORION tradičně vyrábíme, zaměstnává celoročně zhruba 750 lidí. Přispíváme tak k lokální zaměstnanosti a zároveň se snažíme o naše pracovníky dobře pečovat.

Kromě zajištění bezpečnosti práce, jež je pro nás prioritou, nabízíme možnost zvyšování kvalifikace, které jde ruku v ruce s kariérním i mzdovým růstem.

Čokoláda ORION dává našim
lidem práci už přes 120 let.

Pomáháme potřebným

Spoluprací s neziskovými organizacemi se snažíme pomáhat lidem, kteří se zrovna nacházejí v nelehké životní situaci.

Prostřednictvím finanční podpory rozdáváme radost třeba s Nadací Terezy Maxové dětem, jejímž posláním je umožnit každému dítěti zdravý a bezpečný život v rodinném prostředí.

Společně s organizací ŽIVOT 90 jsme pomohli seniorům překonat náročné období pandemie.

item item item item

NAŠE MLADÁ
GENERACE

Jak podporujeme
rozvoj dětí a mladých?

Učíme kontrolu správné porce.


Na obalech našich výrobků pomáháme s kontrolou správné velikosti porcí na základě doporučení nutričních odborníků.

Uvádíme vždy gramáž jedné porce, a navíc používáme jednoduchou grafiku, která pomáhá zejména dětem a dospívajícím porozumět, jak jedna ideální porce vypadá.

Každý snadno pozná, kolik dílků své oblíbené čokolády ORION si může bez starostí vychutnat.

SPOLUPRACUJEME
S VYSOKÝMI ŠKOLAMI


Značka ORION se podílí na vzdělávání vysokoškolských studentů, kterým naši nejlepší manažeři v rámci přednášek z různých oblastí předávají své znalosti a zkušenosti.

Na Vysoké škole ekonomické v Praze tým ORION v rámci předmětu Komunikační plánování také připravuje intenzivní workshop, kde si studenti vyzkouší uplatnit své teoretické znalosti na praktickém projektu.

Předáváním naší praxe pomáháme rozvíjet talent studentů.

item item item item

NAŠE
OKOLÍ

Jak pečujeme o prostředí,
ve kterém žijeme?

Vyrábíme šetrně
k životnímu prostředí


Jsme odhodláni minimalizovat dopad výroby čokolády ORION na životní prostředí a dlouhodobě na tom pracujeme. V našem závodě Zora v Olomouci využíváme zelenou energii – 100 % veškeré nakoupené a spotřebované energie pochází z obnovitelných zdrojů.

V současné době máme z našeho závodu také nulový odpad na skládky. Neustále se však snažíme zlepšovat a být co nejšetrnější k prostředí, ve kterém žijeme, aby si svou kvalitu zachovalo i pro budoucí generace.

V porovnání s rokem 2010 se nám k roku 2019 podařilo snížit spotřebu vody o 65%, o 26% klesla spotřeba energie a zredukovali jsme emise CO2 o 79%.

Podporujeme recyklaci našich obalů


Dlouhodobě preferujeme obalové materiály, které jsou recyklovatelné.

Pomocí recyklačních symbolů na obalech výrobků značky ORION ukazujeme, jak s odpadem z obalů správně nakládat a zda jsou určeny k recyklaci.