Kofila

KOFILA

Nová designová edice tyčinky Kofila

Tvoje oblíbená čokoládová tyčinka s jemnou kávovou náplní se opět na nějaký čas převlékne.

Ikonický žlutý obal s mouřenínem popíjejícím kávu vznikl pod rukama malíře a ilustrátora Zdeňka Rykra již v roce 1923. Na oslavu 20. století, ve kterém originální návrh obalu vznikl, jsme vytvořili designovou kolekci inspirovanou významnými uměleckými styly té doby.

Jedinečné spojení kávy a čokolády ORION tak nyní najdeš v originálních designech obalů s prvky secese, kubismu, pop artu a street artu.

Vyber si styl, který tě nejvíce osloví, a vychutnej si Kofilu dílek po dílku.

Originální kávová chuť a obrázek mouřenína na typicky žlutém obalu nás provází celé generace. KOFILA spatřila světlo světa poprvé v roce 1923 a dodnes jejímu mystickému kouzlu a tradiční chuti podléhají tisíce lidí v České republice a na Slovensku.

Specifická kombinace kávy a čokolády láká k ochutnání a zaručuje opravdu vytříbený chuťový zážitek, probouzí smysly a nechává prostor pro inspiraci. Vychutnejte si ji, kdykoliv potřebujete povzbudit nebo se naopak na chvíli zastavit. Stejně jako s šálkem poctivé kávy.

Historie Kofily
Kofila secesní

Kofila secesní

Objevování tajemných zákoutí měst, ale i procházky po lese a snění na louce mezi květinami jsou balzámem pro tvoji romantickou duši. Sáhni po Kofile secesní a spoj v jedno požitek z chuti a krásy.
Představiteli nezaměnitelného ornamentálního stylu jsou český malíř Alfons Mucha a geniální architekt Antoni Gaudí.

Kofila kubistická

Kofila kubistická

Nad věcmi hodně přemýšlíš a potřebuješ je poznat z různých úhlů. Vše ve tvém životě musí dávat smysl a mít svůj řád. Vyber si Kofilu kubistickou, jejíž geometrické tvary tě naplní svou harmonií.

Jedním z průkopníků kubismu byl španělský malíř a sochař Pablo Picasso; na naše území styl pronikl zejména do staveb, například architekta Josefa Gočára.

Kofila pop-artová

Kofila pop-artová

Baví tě pohybovat se na hraně a provokovat. Tvůj svět je poskládaný z praštěností, barevných kýčovitých obrázků a vyladěný popíkem na plný pecky. Ulítni si na zářivých barvách Kofily pop artové. 

Styl začal vznikat v 50. letech ve Spojených státech a dokázal povýšit výrobky denní potřeby, reklamu i komiks na umělecká díla. Hlavní zásluhu na tom mají multiumělec slovenského původu Andy Warhol a americký malíř a grafik Roy Lichtenstein.

Kofila street artová

Kofila street artová

V posprejovaných legál plochách vidíš umění. Líbí se ti, jak vtipně a esteticky dokáže obrázek nebo písmo změnit tvář místa, v němž žiješ. Pak si dej Kofilu street artovou, design určený právě pro tebe. 

Světově známým malířem ulice se stal Angličan Banksy. U nás můžeš street artisty sledovat třeba v Praze na Těšnově nebo v Olomouci, kde si můžeš malování i vyzkoušet.

Recepty s Kofilou

Kávové rohlíčky
Do 1 hodiny
Snadné
Kofilové řezy
Do 1 hodiny
Složité
Více receptů

text1

Položky označené * jsou povinné.