Žij podle vlastních pravidel

Stejně jako Studentská Pečeť ani ty neřeš, jak by se věci měly dělat. Neboj se jít proti proudu a ukaž světu, co máš na srdci.

Obrázek Studentské Pečeti

Jsme čokoláda mimo tabulky

Díky pořádné dávce arašídů, želé a rozinek máme vlastní kategorii. Podle vlastních pravidel hrajeme už od roku 1975 a nikdy jsme z naší cesty neuhnuli.

Naše motto znáš. Jaké je tvoje?

Kdo hledá, najde
Sny se mají plnit
Jít za hlasem svého srdce
Cesta je cíl

Nech se inspirovat

Je tak, jak je, a bude tak, jak bude

Alena Konečná Freediverka
Je tak, jak je, a bude tak, jak bude

Alena Konečná

Freediverka

Život je krátký a je potřeba si ho užít. Díky freedivingu jsem si uvědomila, že můžu dokázat cokoliv na světě. Proto jsem vyrazila za nejlepšími trenéry a nenechala se odradit vlastními limity ani strachem z neznáma.

To, co zažívám pod hladinou, je naprostá svoboda. I když ta vaše vypadá možná úplně jinak, nepřestávejte za ní bojovat.

Překonat se osvobozuje

Anna Kuchařová Slacklinerka
Překonat se osvobozuje

Anna Kuchařová

Slacklinerka

Jsem architektka a slacklinerka. Před čtyřmi lety jsem opustila něco, co mám ráda, pro to, co miluji. Teď chodím po lajně mezi skalami v Čechách i daleko ve světě, vystupuji s Cirkusem Trochu jinak a ve své Slackline Academy naučím balanc klidně i tebe.

Ve výšce je člověk sám před sebou nahý, vidí všechno dobré, ale i to, co je potřeba změnit.

Objev své vlastní možnosti

Adam Bakay Fotograf
Objev své vlastní možnosti

Adam Bakay

Fotograf

Vždycky mě bavilo dělat věci jinak. Dneska fotí kde kdo a prosadit se není úplně jednoduché. Často jsem se u focení dostával do situací na hraně svých vlastních možností.

A možná právě proto je o ty fotky zájem. Vždy vím, co chci vyfotit, a dělám maximum pro to, aby se mi to povedlo. To, co zažívám, je pro mě svoboda . I když ta vaše vypadá možná úplně jinak, nepřestávejte za ni bojovat.

Žij bez podmínek

Lenny Zpěvačka
Žij bez podmínek

Lenny

Zpěvačka

Nastavit si vlastní pravidla je pro mě v životě stejně samozřejmé jako dýchat nebo dělat muziku. Platí to i v případě mé desky Hearts, ze které jsem chtěla mít komplexní umělecké dílo – od písniček až po grafiku přebalu.

Věděla jsem, že musím mít odvahu řídit se svou intuicí, a naopak neřídit se stereotypy a „osvědčenými” postupy. Nechávám se ráda inspirovat, ale nenechávám si nic diktovat. Jak to dělají ostatní, není můj problém, já chci dělat věci po svém.

Dělej co tě baví. Jak nejlíp umíš

Katarína Máliková Skladatelka, producentka
Dělej co tě baví. Jak nejlíp umíš

Katarína Máliková

Skladatelka, producentka

Vždy jsem měla problém dodržovat pravidla druhých. Přijetí sebe samé a vytvoření vlastních pravidel mi pomohlo v mém životě i v hudbě, kterou dělám.

Přijetí dává svobodu. A ve svobodě se dobře tvoří. Největším nepřítelem nás samých a vlastní realizace jsou naše vlastní komplexy, traumata, bloky či strachy. Bojovat s nimi chce kuráž.

Můžeš cokoliv

Miky Škoda Cestovatel a podnikatel
Můžeš cokoliv

Miky Škoda

Cestovatel a podnikatel

Nikdy se mi nevyplácelo jít s proudem. Dává to totiž jistotu, že se nestane nic špatného, zároveň ale ani nic extra dobrého.

Ukazuji lidem, že můžou dokázat cokoliv, a snažím se tak z Čech vymýtit negativismus. I proto pořádám závod LowCost Race, který dokazuje, že s trochou motivace lze překonat opravdu všechno.

Pluji si klidně proti proudu

Jitka Tomanová Ilustrátorka porcelánu
Pluji si klidně proti proudu

Jitka Tomanová

Ilustrátorka porcelánu

Tvorba je pro mě důležitá asi jako dýchání. To, že jsem se rozhodla opustit zaměstnání a zkusit se uživit na vlastní triko, byla nutnost, bez které bych neměla klid na duši.

Teď jsem ilustrátorka, co koketuje s barvami a instalacemi. Dekoruji starý porcelán, žiju podle svého vnitřního kompasu a konečně si dělám věci po svém.

Osvoboď se a dělej věci podle sebe

Jan Černý Módní návrhář
Osvoboď se a dělej věci podle sebe

Jan Černý

Módní návrhář

Neskutečně mě baví svoboda. Skrze oděv můžu vyjádřit a reagovat na všechno, co jen chci. Sám si nastavuji pravidla a je také jenom na mě je dodržovat.

Má tvorba funguje na principu špinavé práce s materiálem, zkoušení jeho vlastností, barvení, hledání těch správných střihů… Dělám si zkrátka věci podle sebe a hledám vlastní postupy.

Pokud tvoje fotky nejsou dobrý, nebyl jsi dost blízko

Nina Bumbálková Fotografka
Pokud tvoje fotky nejsou dobrý, nebyl jsi dost blízko

Nina Bumbálková

Fotografka

Abych byla schopná tvořit, musím danou situací žít. Když jsem před sedmi lety odešla do Londýna, nadchly mě místní komunity a squaty, v té době nelegální. Strašně jsem to chtěla zdokumentovat. Abych ale mohla ty lidi fotit, musela jsem začít žít jako oni.

Přes squaty jsem se dostala k homeless shelters, natočila svůj první film. Hledám život takový, jaký je, a krásu i v docela ošklivých věcech.

V soutěži jsme rozdali 120 triček s vlastním mottem

těm, kdo se nebojí žít podle svého. Teď je řada na tobě!

Inspiruj se jejich poselstvím

Tak se odvaž a dej si Studentskou Pečeť!

Vytvořili jsme ji pro tebe – podle vlastních pravidel.

Obrázek Studentské Pečeti